Vážení zákazníci, radi by sme vás informovali o priebehu plánovanej inventúry nášho skladu, ktorá bude prebiehať od 22. 2024 do 26. apríla 2024. Počas tejto doby môže dôjsť k dočasnej nedostupnosti niektorých produktov a k tomu, že nebudeme schopní vychystávať nové objednávky. V priebehu inventúry sa budeme snažiť minimalizovať všetky možné nepríjemnosti a zaistiť, aby bola inventúra vykonaná čo najspoľahlivejšie a čo najrýchlejšie. Ďakujeme za vašu trpezlivosť a pochopenie . Pokiaľ budete mať počas inventúry akékoľvek otázky alebo budete potrebovať pomoc, neváhajte nás kontaktovať. Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá. S pozdravom, Tím PetCenter

Robimaus teráriový substrát 3 l

Kód: 223798
6,89 €
Skladom

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie. Nemusíte teda zložito namáčať lignocel, čakať až napučí a následne miešať s ďalšími materiálmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Robimaus teráriový substrát

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie. Nemusíte teda zložito namáčať lignocel, čakať až napučí a následne miešať s ďalšími materiálmi.

Pomer jednotlivých zložiek je preverený a odskúšaný. Už mnoho rokov na ňom chováme viac ako 60 druhov teráriových zvierat (od pavúkov až po leguány). Zrnká piesku sú rôznej veľkosti, niektoré zvieratá si ich zo substrátu radi vyberajú (pomáha im to v žalúdku drviť potravu). Substrát dobre drží vlhkosť a nelepí sa.

Použitie: stačí jednoducho vysypať priamo do terária, väčšinou sa používa vrstva cca 3-6 cm, ale predovšetkým záleží na chovanom druhu; hrabavé a väčšie druhy zvierat vyžadujú samozrejme vyššiu vrstvu. Pomocou rôznych vetiev, koreňov a kameňov sa môžete tiež snažiť trochu vymodelovať reliéf dna. Napríklad pre suchozemské korytnačky je to dôležité - v prirodzenom prostredí tiež nie je terén jednotvárny a rovnomerný a zvieratá musia pri pohybe prekonávať rôzne prekážky. Nebojte sa tiež používať rôzne druhy substrátu na rôzne miesta v teráriu - v jednej časti môžete mať tento teráriový substrát a v druhej napríklad píniovou kôru alebo kamienky. Oddeliť sa dajú napríklad pomocou dlhého kameňa alebo koreňa (ale ani čiastočné zmiešanie v mieste prekryvu nevadí). Teráriový substrát udržujte stále vlhký, ak moc vyschne, môže prášiť. Tento substrát je vhodný pre všetky tropické druhy zvierat, ktoré vyžadujú vlhký podklad. Ale výborne sa hodí aj do polosuchých terárií - použite teráriový substrát len ​​na časť dna a na druhú časť dajte iný substrát, a to taký, ktorý je vhodné udržiavať suchý (napr. Kokosové čipsy, píniovou kôru, púštny piesok, riečny piesok atď.) . Zvieraťu to umožňuje vybrať si z rôznych podkladov a vlhkostných pomerov, podľa toho, čo mu práve vyhovuje, a zároveň to dodá interiéru terária ďaleko zaujímavejší vzhľad.

Dodatočné parametre

Kategória: Substráty do terária
Hmotnosť: 2.32 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: