Robimaus teráriový substrát 10l

Kód: 223799
16,49 €
Skladom

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie. Nemusíte teda zložito namáčať lignocel, čakať až napučí a následne miešať s ďalšími materiálmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Robimaus teráriový substrát

Špeciálne namiešaná zmes kokosového substrátu (lignocelu) a piesku je už pripravená na priame použitie. Nemusíte teda zložito namáčať lignocel, čakať až napučí a následne miešať s ďalšími materiálmi.

Pomer jednotlivých zložiek je preverený a odskúšaný. Už mnoho rokov na ňom chováme viac ako 60 druhov teráriových zvierat (od pavúkov až po leguány). Zrnká piesku sú rôznej veľkosti, niektoré zvieratá si ich zo substrátu rady vyberajú (pomáha im to v žalúdku rozdrobovať potravu). Substrát dobre drží vlhkosť a nelepí sa.

  • Terarijný substrát špeciálne namiešaný
  • Vhodný pre suchozemské korytnačky a ďalšie plazy
  • Obsahuje piesok a lignocel zmiešaný dohromady
  • Substrát dobre drží vlhko a nelepí sa
  • Stačí len vysypať do terária obsah 10 l

Použitie: stačí jednoducho vysypať priamo do terária, väčšinou sa používa vrstva cca 3 - 6 cm, ale predovšetkým záleží na žijúcom druhu, hrabavé a väčšie druhy zvierat vyžadujú samozrejme vyššiu vrstvu. Pomocou rôznych vetiev, koreňov a kameňov sa môžete tiež snažiť trochu vymodelovať reliéf dna. Napríklad pre suchozemské korytnačky je to dôležité - v prirodzenom prostredí tiež nie je terén jednotvárny a rovnomerný a zvieratá musia pri pohybe prekonávať rôzne prekážky. Nebojte sa tiež používať rôzne druhy substrátu na rôzne miesta v teráriu - v jednej časti môžete mať tento terárijný substrát a na druhej napríklad píniovú kôru alebo kamienky. Oddeliť sa dajú napríklad pomocou dlhého kameňa alebo koreňa (ale ani čiastočné zmiešanie v mieste prekrývania nevadí). Teráriový substrát udržujte stále vlhký, ak veľmi vyschne môže prášiť. Tento substrát je vhodný pre všetky tropické druhy zvierat, ktoré vyžadujú vlhký podklad. Ale výborne sa hodí aj do polosuchých terárií - použite teráriový substrát len ​​na časť dna a na druhú časť dajte iný substrát, a to taký, ktorý je vhodné udržiavať suchý (napr. Kokosové čipsy, píniovú kôru, púštny piesok, riečny piesok ... atď). Zvieraťu to umožňuje vybrať si z rôznych podkladov a vlhkostných pomerov, podľa toho, čo mu práve vyhovuje a zároveň to dodá interiéru terária oveľa zaujímavejší vzhľad.

Dodatočné parametre

Kategória: Substráty do terária
Hmotnosť: 7.02 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: