Furminator Long Hair M

Kód: 332258
Doprava zdarma
Neohodnotené
Značka: Furminator
€43,90
Skladom

Hrablo určené pre stredné psy s dlhou srsťou. Hrablo pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90% a má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Furminátor Long Hair M

Hrablo určené pre stredné psy s dlhou srsťou. Pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90%. Má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

  • Na vyčesávanie podsady pre psy stredných plemien s dlhou srsťou
  • Odstraňuje až 99% uvoľnených chlpov

Návod na použitie: Používajte na suchú srsť raz či dvakrát týždenne po dobu 10 až 20 minút. Psia srsť je tvorená bielkovinou keratín a odumretými kožnými bunkami. Na rozdiel od ľudských vlasov, z ktorých folikulov vyrastá vždy len jeden vlas, u psov z jedného folikulu vyrastá niekedy niekoľko chlpov naraz. Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Maz udržuje kožu pružnú a srsť hebkú. Na zachovanie zdravého množstva mazu a správnu obnovu folikulov potrebuje pes 100% kompletnú a vyváženú stravu. Mnoho psov ale okrem kvalitnej stravy vyžaduje ešte pravidelnú starostlivosť o srsť, ak má byť nádherne lesklá. Na rozdiel od mačiek o svoju srsť psy veľmi nestarajú. Kľúčom k zdravej srsti je každodenné česanie a raz za týždeň vyčesávanie. Psia srsť má veľmi dôležitú funkciu: reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúžia ako zmyslové orgány. Existujú dva druhy srsti, ktoré starostlivosť ovplyvňuje najviac - podsada (spodná vrstva srsti) a pesík (vrchná vrstva). Keď prestanú chlpy vyrastajúce z chlpových folikulov rast, vypadávajú (pĺzajú), aby uvoľnili priestor pre nové. Množstvo vylínaných chlpov sa u jednotlivých plemien výrazne líši. Pokiaľ sa uvoľnené chlpy pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, nečistoty, blato a pod. Ak sú ponechané v srsti, časom sa z nich vytvoria chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novo sa tvoriacich folikulov. Odstraňovanie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže podráždiť kožu, a dokonca viesť aj k zapáleniu. Spodné časti srsti môžu zostať strapaté či splstnatené, čo je pre psa nepohodlné. Splstnatené chumáče sa tvoria v oblastiach vystavených častému treniu, tj pod obojkom, za ušami, v jamkách pri predných nohách, v miestach, kde sa nohy trú o telo alebo tam, kde pes prichádza do kontaktu s trávou.

Pokyny: pred použitím hrabla vykonajte kompletnú kontrolu zdravotného stavu vášho zvieraťa. Zamerajte sa na výskyt raniek, pomliaždenín a problémy kože, ktoré môže srsť ukrývať. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, so starostlivosťou o srsť počkajte a najskôr vyhľadajte veterinárneho lekára. Pred použitím vyčesávacieho hrabla odstráňte splstnatenú a strapatú srsť pomocou odstraňovača splstnatených chumáčov alebo hrebeňa typu hrable pre starostlivosť o srsť. Odstraňovač splstnatených chumáčov používajte podobne ako kefa, jemne prechádzajte po srsti zvieraťa v smere rastu chlpov tak, aby boli nerezové zuby smerom k srsti. Začnite na hlave zvieraťa a postupujte cez chrbát. S veľkou opatrnosťou prechádzajte srsť zvieraťa v oblasti brucha, nôh, v blízkosti pohlavných orgánov a ritného otvoru. Neopakujte nadmerne pohyb v jednej oblasti. Namiesto toho postupujte dlhými, plynulými a jemnými ťahmi smerom od kože vášho zvieraťa. Hoci ochranný kryt je navrhnutý tak, aby bránil zarývaniu vyčesávacej hrany do kože a vďaka nemu hrablo hladko kĺže po koži, môže aj tak hrubé a silné vyčesávanie spôsobiť podráždenie kože. Nevyvíjajte preto prílišný tlak. Pokiaľ si všimnete začervenanie či podráždenie, hrablo ďalej nepoužívajte. Pri starostlivosti o srsť zbiera nástroj uvoľnené chlpy z podsady. Tie zo zubov odstránite stlačením tlačidla FURejector®. Vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsti zvieraťa, kde šetrne a ľahko odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady bez toho, aby poranila kožu alebo poškodila srsť. Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacej hrany zabodávali do kože. Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším. Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie