Furminator Long Hair M

Kód: 332258
Doprava zdarma
Značka: Furminator
53,89 €
Skladom

Hrablo určené pre stredné psy s dlhou srsťou. Hrablo pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90% a má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Furminátor Long Hair M

Hrablo určené pre stredné psy s dlhou srsťou. Pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90%. Má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

  • Na vyčesávanie podsady pre psy stredných plemien s dlhou srsťou
  • Odstraňuje až 99% uvoľnených chlpov

Návod na použitie: Používajte na suchú srsť raz či dvakrát týždenne po dobu 10 až 20 minút. Psia srsť je tvorená bielkovinou keratín a odumretými kožnými bunkami. Na rozdiel od ľudských vlasov, z ktorých folikulov vyrastá vždy len jeden vlas, u psov z jedného folikulu vyrastá niekedy niekoľko chlpov naraz. Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Maz udržuje kožu pružnú a srsť hebkú. Na zachovanie zdravého množstva mazu a správnu obnovu folikulov potrebuje pes 100% kompletnú a vyváženú stravu. Mnoho psov ale okrem kvalitnej stravy vyžaduje ešte pravidelnú starostlivosť o srsť, ak má byť nádherne lesklá. Na rozdiel od mačiek o svoju srsť psy veľmi nestarajú. Kľúčom k zdravej srsti je každodenné česanie a raz za týždeň vyčesávanie. Psia srsť má veľmi dôležitú funkciu: reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúžia ako zmyslové orgány. Existujú dva druhy srsti, ktoré starostlivosť ovplyvňuje najviac - podsada (spodná vrstva srsti) a pesík (vrchná vrstva). Keď prestanú chlpy vyrastajúce z chlpových folikulov rast, vypadávajú (pĺzajú), aby uvoľnili priestor pre nové. Množstvo vylínaných chlpov sa u jednotlivých plemien výrazne líši. Pokiaľ sa uvoľnené chlpy pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, nečistoty, blato a pod. Ak sú ponechané v srsti, časom sa z nich vytvoria chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novo sa tvoriacich folikulov. Odstraňovanie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže podráždiť kožu, a dokonca viesť aj k zapáleniu. Spodné časti srsti môžu zostať strapaté či splstnatené, čo je pre psa nepohodlné. Splstnatené chumáče sa tvoria v oblastiach vystavených častému treniu, tj pod obojkom, za ušami, v jamkách pri predných nohách, v miestach, kde sa nohy trú o telo alebo tam, kde pes prichádza do kontaktu s trávou.

Pokyny: pred použitím hrabla vykonajte kompletnú kontrolu zdravotného stavu vášho zvieraťa. Zamerajte sa na výskyt raniek, pomliaždenín a problémy kože, ktoré môže srsť ukrývať. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, so starostlivosťou o srsť počkajte a najskôr vyhľadajte veterinárneho lekára. Pred použitím vyčesávacieho hrabla odstráňte splstnatenú a strapatú srsť pomocou odstraňovača splstnatených chumáčov alebo hrebeňa typu hrable pre starostlivosť o srsť. Odstraňovač splstnatených chumáčov používajte podobne ako kefa, jemne prechádzajte po srsti zvieraťa v smere rastu chlpov tak, aby boli nerezové zuby smerom k srsti. Začnite na hlave zvieraťa a postupujte cez chrbát. S veľkou opatrnosťou prechádzajte srsť zvieraťa v oblasti brucha, nôh, v blízkosti pohlavných orgánov a ritného otvoru. Neopakujte nadmerne pohyb v jednej oblasti. Namiesto toho postupujte dlhými, plynulými a jemnými ťahmi smerom od kože vášho zvieraťa. Hoci ochranný kryt je navrhnutý tak, aby bránil zarývaniu vyčesávacej hrany do kože a vďaka nemu hrablo hladko kĺže po koži, môže aj tak hrubé a silné vyčesávanie spôsobiť podráždenie kože. Nevyvíjajte preto prílišný tlak. Pokiaľ si všimnete začervenanie či podráždenie, hrablo ďalej nepoužívajte. Pri starostlivosti o srsť zbiera nástroj uvoľnené chlpy z podsady. Tie zo zubov odstránite stlačením tlačidla FURejector®. Vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsti zvieraťa, kde šetrne a ľahko odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady bez toho, aby poranila kožu alebo poškodila srsť. Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacej hrany zabodávali do kože. Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším. Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.

Dodatočné parametre

Kategória: Starostlivosť o srsť psov
Hmotnosť: 0.2 kg
Druh: hrablo
Určenie: na dlhú srsť
Veľkosť psa: stredný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: