Starajte sa o zuby vašich psíkov!

My ľudia si zuby čistíme denne, pravidelne chodíme na prehliadky k zubárovi a nedáme dopustiť na svieži dych. Vedeli ste ale, že podobnú starostlivosť je potrebné venovať tiež zvieratkám?

Medzi najčastejšie strašiaky psích a mačacích papuliek patrí zubný kameň a paradontóza. Že zo zúbkami nie je niečo v poriadku spoznáte väčšinou na prvý pohľad - môžu mať tmavý odtieň, vyskytuje sa na nich žltkastá vrstva, ďasná sú začervenané, tečie z nich krv alebo dych vášho chlpáča zapácha.

Problémy riešte včas!Whimzees zdarma

Všetky tieto varovné signály nás upozorňujú na problém, ktorý treba riešiť. A to najlepšie hneď, kým chrup vášho miláčika nemusia liečiť bolestivo (a často aj draho) u veterinára. Našťastie existuje celý rad výrobkov, ktoré pomáhajú problémom so zubami predchádzať a korigovať aj prvé drobné ťažkosti.

Špeciálne žuvacie maškrty udržujú zúbky silné a bez zubného kameňa. Na čistenie nájdete pasty pre psov aj pre mačky, ktoré nedráždia žalúdok pri prehltnutí, tak celé sady kefiek a gélov, prispôsobených pre vášho chlpáča. Vyberať môžete aj medzi ďalšími prostriedkami pre minimalizáciu zápachu z papuliek psov i mačiek.

Nečakajte na problémy a naučte sa im predchádzať. Kompletnú ponuku prostriedkov dentálnej hygieny nájdete tu.