Verejná zbierka na pomoc zvieratám z množiarní

Verejná zbierka vykonávaná v Českej republike pre pomoc zvieratám z množiarní a osvetu verejnosti ( viac na Osvedčenie zbierky ), organizátor: Občianske združenie na ochranu opustených zvierat ( OSOOZ ), IČO 22904352. Garant: PetCenter CZ sro, IČO 44797273. Trvanie zbierky, od 1 6. 2016 na dobu neurčitú.

OSOOZ

Občianske združenie na ochranu opustených zvierat sa od roku 2010 zameriava predovšetkým na získavanie finančnej a materiálnej pomoci pre útulky a zvieracie azyly v ČR, najmä organizovaním internetových aukcií a charitatívnych akcií. Združenie za dobu pôsobenia už rozdalo viac ako pol milióna korún .

Ďalšou aktivitou je boj proti množiarňam, informovanie verejnosti o praktikách množiteľov, podpora zachránených zvierat a aktivity smerujúce k legislatívnym zmenám.

Ako môžete pomôcť?

Pet Center vyhlásil 30. júna 2016 STOP MNOŽIARŇAM. V tento deň ponúkol všetkým zákazníkom v Českej republike 10 % zľavu a vyzval na venovanie usporenej čiastky na spoločný boj proti množiarňam. Práve od 30. júna to je tiež možné urobiť priamo na všetkých predajniach v ČR, kedy ušetrenú čiastku vhodíte do k tomu pripravených pokladničiek. Pomôcť môžete ale aj priamo, príspevkom na účet Občianskeho združenia na ochranu opustených zvierat - číslo účtu je 2900499790/2010 .

Pokladničky na všetkých predajniach Pet Center CZ v ČR budú k dispozícii aj po 30. júni. Pet Center zbierku tiež aktívne finančne podporí.

Vybrané peniaze budú použité priamo na podporu a pomoc psom odobratým z množiarní, a tiež na osvetovú kampaň, priamo Občianskym združením na ochranu opustených zvierat.

Čo sú to tie množiarne?

Viete vlastne, ako to vyzerá vo vnútri množiarne a v akých otrasných podmienkach musia zvieratá skutočne žiť? Ako by bolo vám, keby ste mali celý život žiť v priestore o niečo málo väčšom než ste vy sami, vo vlastných výkaloch, bez denného svetla, bez možnosti výjsť von a prebehnúť sa?

Takáto predstava väčšinou slušných ľudí otrasie, dôležité je, ale vedieť prečo psí priemysel stále toľko prekvitá.

Nezáleží totiž na tom, ako veľmi sa to ľuďom nepáči, ale je podstatné, koľko ľudí o situácii nevie, alebo ju naopak prehliada a svojím konaním podporuje všetkých podvodníkov, priekupníkov a množiteľov a priamo ich nabáda k tomu, aby ešte viac a viac množili na zúbožených sukách, ktoré sú na prahu smrti.......

Aká je realita?

Množitelia šetria na jedle. Šteňatá aj rodičia sú podvyživení, pretože kvalita žrádla je úbohá a porcie malé. Psy sú skladované v nevykurovaných, malých špinavých priestoroch, tým sa znížia náklady na "ubytovanie". Dosť sa ušetrí aj na očkovanie, zvlášť ak psíkovi žiadne nezaplatia. Rodičia šteniatok sú akékoľvek dva psy, ktoré sú po ruke. Nemusia byť ani rovnakej rasy. Na inzertnom portále bude naaranžované šteniatko vyzerať čarovne. A hlavne, bude lacnejšie ako to z chovnej stanice. .

Sučky sú často preťažované a rodia ako na bežiacom páse. Ak klesá ich schopnosť rodiť, stávajú sa nepotrebné. Šteňatá sú odoberané a predávané predčasne. Častým následkom sú trvalé fyzické aj psychické poškodenia, celoživotná zdravotná starostlivosť či dokonca úmrtie šteňaťa .
(S použitím textu členky združenia Simony Smith , autorky knihy Továreň na šteňatá )

Bohužiaľ, naša republika je na popredných miestach Európskej únie v množstve "vyprodukovaných" šteniat v množiarňach a ich nelegálnom predaji, vrátane masívneho vývozu do zahraničia. Legislatívna podpora pre boj s majiteľmi množiarní je v Českej republike nedostatočná, rovnako tak chýba povedomie o krutom obchode v spoločnosti.

Nutnosť osvety a zásahov poti množiteľom viedlo OSOOZ, v spolupráci s PetCenter CZ, k založeniu tejto zbierky .

Spoločne veríme vo vašu pomoc