Pet Center zásadne mení vzhľad predajní

Praha 23. septembra 2016 --- Pet Center CZ začala v lete zásadnú premenu vzhľadu predajní celorepublikovej siete s cieľom nielen zjednotiť dizajn, ale tiež sa priblížiť zákazníkom a súčasným dizajnovým trendom. Nová podoba vznikla v designérskom štúdiu Dago a od leta 2016 sa bude postupne objavovať na všetkých novootváraných predajniach, ale zamieri aj na predajne rekonštruované.

"Historický vývoj vzhľadu našich predajní znamenal niekoľko rôznorodých dizajnov," hovorí Kateřina Holnová, marketingová riaditeľka. "V rámci faceliftu našej značky, ktorý sme začali na začiatku roka 2016, má dôležité miesto aj postupná premena všetkých predajní na modernejší, vzdušnejší aj prívetivejší design. So 140 predajňami, ktoré máme v Česku a na Slovensku, to znamená nielen vysoké finančné náklady, ale aj potrebu všetko vykonať čo najviac s ohľadom na potreby našich zákazníkov, "dodáva.

Vedľa novo otvorených predajní (čerstvo napríklad Jihlava a Přerov) je možné nový dizajn vidieť v Prahe. Po rekonštrukcii sú tu predajne v obchodných centrách Nový Smíchov, Letňany a Flora. Premena do nového čaká postupne celú súčasnú sieť 140 predajní aj ďalších desať, ktoré budú ešte otvorené do konca tohto roka.

Náklady na redizajn predajne sa pohybujú od 650 tisíc do 2 miliónov korún, výška závisí na veľkosti predajne, starobe technologických komponentov, ale aj z požiadaviek vyplývajúcich od prenajímateľov priestorov, v ktorých sa predajne nachádzajú.

"Chceme byť bližšie zákazníkom, preto je nový dizajn vzdušný a do predajne je zďaleka vidieť, následne sme predajne koncipovali tak, aby sa u nás cítili príjemne," hovorí Kateřina Holnová. "Zlepšujeme orientáciu v predajni, rozsiahly sortiment je potreba zákazníkom ponúkať čo najprehľadnejším spôsobom a myslíme aj na našich predavačov, nové predajne sú lepšie prispôsobené aj ich potrebám. Akokoľvek sme v lete spustili nové e-shopy, vrátane úplne nového e-shopu pre Slovensko, zostávajú kamenné predajne stále zásadným miestom, kde sme našim zákazníkom najbližšie a kde im okrem širokého sortimentu poskytujeme odborné poradenstvo ".

O spoločnosti Pet Center CZ

Pet Center CZ šíri radosť medzi domácimi miláčikmi a ich chovateľmi, a to prostredníctvom siete predajní s chovateľskými potrebami Pet Center v Česku aj na Slovensku. Predajne sú zákazníkom k dispozícii prakticky 364 dní v roku.

Prvá predajňa vznikla v roku 2000 a v súčasnosti ich má Pet Center po celej Českej a Slovenskej republike 140. Ponúka v nich široký sortiment chovateľských potrieb, rozsiahlu ponuku kvalitných krmív alebo známe aj menej známe druhy domácich zvierat. V júli spoločnosť otvorila Psí hotel a školku v centrále v Horných Počerniciach v Prahe. V lete 2016 bol spustený nový e-shop pre Česko (www.petcenter.cz) aj Slovensko (www.petcenter.sk).

Pet Center je jasná voľba pre každého súčasného aj budúceho majiteľa akéhokoľvek domáceho maznáčika. Je miestom, kde môžu chovatelia zdieľať svoje zážitky a skúsenosti. Miestom, kam môže každý prísť pre radu a pomoc.

Pet Center aktívne pomáha ohrozeným zvieratám a v spolupráci s Občianskym združením na ochranu ohrozených zvierat sa podieľa na aktivite #stopmnozirnam.